Rusya Nakliyat

Rusya Nakliyat

Rusya Nerede ve Konumu? 

17 milyon kilometrekareyi aşan alanı ile dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Rusya, 11 farklı zaman dilimine bölünmüştür. Asya’nın kuzeyinde Kuzey Pasifik Okyanusu ve Avrupa arasında Kuzey Buz Denizine uzanan ülke, 14 ülkeyle sınır komşusudur. Bu ülkeler ve sınır uzunlukları şöyledir: Azerbaycan 284 km, Beyaz Rusya 959 km, Çin (güneydoğu) 3 605 km, Çin (güney) 40 km, Estonya 290 km, Finlandiya 1 313 km, Gürcistan 723 km, Kazakistan 6 846 km, Kuzey Kore 17,5 km, Letonya 292 km, Litvanya (Kaliningrad Oblast) 227 km, Moğolistan 3 441 km, Norveç 196 km, Polonya (Kaliningrad Oblast) 432 km, Ukrayna 1 576 km. Ülkedeki Ural dağlarının batısında bulunan alan Avrupa kıtası içinde sayılmaktadır. Geneli itibarı ile ılıman iklim kuşağında yer alan Rusya, Karadeniz kıyılarında görülen subtropikal iklimden, yıllık sıcaklık farkının 80°C’ye vardığı Güney Sibirya’daki sert karasal iklime ve kuzeydeki kutup iklimine kadar değişen bir iklim mozaiğine sahiptir. Ülkenin kuzeyi Arktik kuşağında bulunurken, güneyde Karadeniz kıyılarında subtropikal iklim özellikleri görülmektedir. Doğu Sibirya karasal iklimin etkisi altındayken, Rusya’nın uzak doğusu muson yağmurları nedeniyle yıllık 1 000 mm yağış almaktadır. Rusya Federasyonu topraklarının dörtte üçü düz ovalıktır. Orta Sibirya ve Uzak Doğuda sıradağlar bulunmaktadır. Doğu Avrupa düzlüğü Urallar’a, Batı Sibirya düzlüğü Altay Dağları’na kadar devam etmektedir. Hazar kıyılarında ise, çoğu yerde yükseklik deniz seviyesinin altında seyretmektedir. Başkent Moskova’da en sıcak ay Temmuz olup, en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri Temmuz ayında ortalama 13-23 °C’dir. Kentteki en soğuk ay olan Ocak ayında ise ortalama sıcaklıklar en düşük -16 °C ve en yüksek -9 °C’dir. En yağışlı ay Temmuz ayı olup, en az yağış görülen ay ise Mart’tır.

Rusya ve Türkiye arasında ticari ilişkiler?

Ekonomik ve ticari ilişkiler Rusya Federasyonu’yla ilişkilerimizin itici gücünü oluşturmaktadır. Rusya en önemli dış ticari ortaklarımızdan biridir. Türkiye’nin 2020 yılında Rusya’ya yapmış olduğu ihracat, bir önceki yıla göre % 16,7 artış göstererek 4,495 milyar dolar olmuştur. Rusya 2020 yılında ihracat yaptığımız ülkeler arasındaki ı %2,6 lük payı ile 10. Sırada yer almaktadır. Aynı yıl Rusya’dan yapmış olduğumuz ithalat ise bir önceki yıla göre % 20 azalarak 17,859 milyar dolar olmuş ve ithalat yaptığımız ülkeler arasında %8,1 pay ile 3. sırada yer almıştır. Ülkemizin Rusya’ya ihracatındaki başlıca ürünler Turunçgiller, Karayolu taşıtları için aksam ve parçalar ve Taze meyveler olarak sıralanmaktadır.

Rusya Nakliye Fiyatları

Rusya’la her geçen gün artan hacimli yeni anlaşmalar yaparak uluslararası boyutta sıkı bağlar kurmaktayız. Bu bağların kurulması karşılıklı güvene ve kaliteli hizmete dayanmaktadır.

Parsiyel taşımacılık aynı güzergâha giden ürünlerin aynı araca konması suretiyle taşınmasına verilen isimdir. Parsiyel yük taşımacılığı diğer tür taşımacılıklara göre fiyat olarak avantajlıdır.

Parça grupaj ve parsiyel nakliyat yapan firmamız malınızın yolculuk esnasında zarar görmesi halinde sigortası yaptırarak zararı karşılamaktadır. Size teminat sağlayan firmamız ürünlerinizi en güvenilir bir şekilde adrese tam zamanında ulaştırır.

Rusya Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık, nakliye sektöründe en risksiz ve en ekonomik taşıma türüdür. Komple taşımacılıkta taşınan yük dışında araca başka firmaların yükleri konmaz, sadece o yük taşınır ve belli noktalarda durularak yükün boşaltılması gibi bir işlem yapılmaz.

Deneyimli ve profesyonel ekibimizle, mallarınızın güvenle, süratle ve her an bilginiz dahilinde hedefine ulaşacağını garanti ediyoruz. Müşterilerimizin çıkarlarını nakliye aşamasının başından sonuna kadar korumaktayız.

Ağır yük nakliyatı, konteyner nakliyatı ve lashing hizmetlerinin yer aldığı deniz yolu taşımacılığına kadar birçok alanda talep gören hizmetleri Türkiye Rusya hattı arasında yer alan güzergahlarda dahil olmak üzere sektör deneyimine uzun yılların tecrübesi nedeniyle sahip bulunmaktayız. Sigorta poliçesi kapsamında, oluşabilecek sorunlara karşı önlem almaktayız.

Rusya’nın Moskova, Samara, St. Petersburg, Novosibirsk, Volgograd, Omsk, Kazan, Çelyabinsk, Perm ve Ufa şehirlerine giderek yükünüzü verilen adrese ulaştırır. Her hafta düzenli olarak yapılan Rusya nakliyat Türkiye’den birçok şehirden yapılmaktadır. Tesis trafo, askeri ekipman taşımacılığı, loader taşıma, lowbed taşımacılığı hizmeti veren firma yükün özelliklerine göre en uygun aracı seçerek kullanır.

Rusya’ya Tır Kaç Günde Gider? Sorusuna vereceğimiz cevap şirketimizin profesyonel hizmeti ile direkt olarak bağlantılıdır. Tecrübeli şoförlerimizin kontrolünde nakliyesi gerçekleşen tırlarımızın Rusya’ya varması 5 ila 7 iş günü arasında sürmektedir. Sizlere hızlı bir hizmetin yanında güvenli bir nakliye de vaat ediyoruz. Hizmete başladığımız yıldan beri güvenilir, kaliteli ve hızlı bir nakliye hizmeti ile sizleri buluşturmaya devam ediyoruz.

Rusya nakliyat firması olarak uzun yıllardır deneyimli kadromuz ve kendi araçlarımız ile size hizmet etmeye devam ediyoruz. 

Diğer Hizmetlerimiz

Kara Taşımacılığı

Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Danimarka, Avusturya ,İsviçre .Avrupa’dan 3. Dünya ülkelerine, ayrıca Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, İran, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Tacikistan, Kırgızistan gibi ülkelere komple araç taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.

Madencilik

OMH Madencilik; taş ve maden ürünleri üretimi ile bölgesinde hizmet vermektedir. Ünye-Niksar Karayolu, Çatalpınar Mevkii'nde faaliyet gösteren OMH Madencilik, yol çakıllama, dolgu malzemesi, kum, hafriyat ve taşımacılık alanında uzun yıllar verdiğimiz gayret ve azmi, yapmış olduğumuz

Petrol ve Doğalgaz

Hamarat Petrol; koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. İstasyonlarımızda; yağ kontrolü, cam silme, ve lastik hava basınç kontrolü, tüm müşterilerimize standart sunduğumuz hizmetlerimizdendir. Yağ değişimi ve oto dış yıkama hizmetlerimizde ücretsiz verilmektedir.